TNPW120671R5FEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW120671R5FEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 71.5 OHM 1% 2/5W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.19950
Листови со податоци онлајн
TNPW120671R5FEEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:71.5 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2ETTD1870F

RK73H2ETTD1870F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 187 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.607.503

$0.02772

AA0603FR-074R32L

AA0603FR-074R32L

Yageo

RES SMD 4.32 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.115.770

$0.01097

TNPW08054K59BEEA

TNPW08054K59BEEA

Vishay / Dale

RES 4.59K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 582.852

$0.17157

RG1608N-4020-W-T1

RG1608N-4020-W-T1

Susumu

RES SMD 402 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 352.733

$0.28350

RN73R2ATTD5620F25

RN73R2ATTD5620F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 562 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RT0805CRC07309RL

RT0805CRC07309RL

Yageo

RES SMD 309 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.217.730

$0.08212

CRCW0805442RFKEA

CRCW0805442RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 442 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2BTTD4023D25

RN73R2BTTD4023D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RL0603JR-070R12L

RL0603JR-070R12L

Yageo

RES 0.12 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 3.442.340

$0.02905

CRCW08052M43FKEAC

CRCW08052M43FKEAC

Vishay / Dale

RES 2.43M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.722.408

$0.00598

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв