TNPW08055K11BHEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW08055K11BHEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 5.11K OHM 0.1% 1/5W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.21280
Листови со податоци онлајн
TNPW08055K11BHEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.11 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WSL1206R0240FEA

WSL1206R0240FEA

Vishay / Dale

RES 0.024 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 324.675

$0.30800

RNCF0402BTE820R

RNCF0402BTE820R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 820 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.450.980

$0.04080

RN73H2ATTD2713C25

RN73H2ATTD2713C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 271K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

ERJ-S06F4222V

ERJ-S06F4222V

Panasonic

RES SMD 42.2K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

$0.02415

M55342E04B2E26RWS

M55342E04B2E26RWS

Vishay / Dale

RES SMD 2.26K OHM 1% 0.15W 1505

На залиха: 9.638

$11.41200

RN73C2A196RBTG

RN73C2A196RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 196 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 102.593

$0.97472

TNPW08053K32BECN

TNPW08053K32BECN

Vishay / Dale

RES 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

$0.36708

TNPU0603237RAZEN00

TNPU0603237RAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 237 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 93.422

$1.17745

RNCF0805DTE26R7

RNCF0805DTE26R7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 26.7 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

SG73P2ATTD1471D

SG73P2ATTD1471D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.47K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв