RLR07C2703GRR3623

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C2703GRR3623
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07-23 270K 2% T-1 RLR07C2703
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.80997
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:270 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN50E3012BB14

RN50E3012BB14

Vishay / Dale

RES 30.1K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 68.471

$1.60650

CMF653M6500FKEK

CMF653M6500FKEK

Vishay / Dale

RES 3.65M OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RLR32C8203GPBSL

RLR32C8203GPBSL

Vishay / Dale

RES 820K OHM 2% 1W AXIAL

На залиха: 10.375

$10.60200

CA00021R800KE05

CA00021R800KE05

Vishay / Dale

RES 1.8 OHM 2W 10% AXIAL

На залиха: 202.429

$0.49400

RLR07C69R8FSRE7

RLR07C69R8FSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 69.8 1% T-1 RLR07C69R8FS

На залиха: 238.691

$0.41895

CMF55182K00CEEB

CMF55182K00CEEB

Vishay / Dale

RES 182K OHM 1/2W 0.25% AXIAL

На залиха: 311.235

$0.32130

RWR81N3480FRB12

RWR81N3480FRB12

Vishay / Dale

RES 348 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.617

$7.52000

RN60E4001BRE6

RN60E4001BRE6

Vishay / Dale

RES 4K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 223.773

$0.44688

MBB02070C7502FC100

MBB02070C7502FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 75K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

RWR89S4R53FRS70

RWR89S4R53FRS70

Vishay / Dale

RES 4.53 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 31.112

$3.85700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв