RN55C1652FRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55C1652FRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 16.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.24480
Листови со податоци онлајн
RN55C1652FRSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:16.5 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR05C3010FPRE5

RLR05C3010FPRE5

Vishay / Dale

ERL-05 301 1% T-1 RLR05C3010FP R

На залиха: 114.547

$0.87300

RN55C9313BBSL

RN55C9313BBSL

Vishay / Dale

RES 931K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

CMF6010R700FKEA

CMF6010R700FKEA

Vishay / Dale

RES 10.7 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 1.028.806

$0.09720

RWR84SR332FRB12

RWR84SR332FRB12

Vishay / Dale

RES 0.332 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.366

$14.93250

NKN400JR-73-18R

NKN400JR-73-18R

Yageo

RES 18 OHM 4W 5% AXIAL

На залиха: 1.002.506

$0.09975

RLR32C2001GMRE5

RLR32C2001GMRE5

Vishay / Dale

ERL-32 2K 2% T-1 RLR32C2001GM RE

На залиха: 36.669

$3.27250

RWR89S4700FRS70

RWR89S4700FRS70

Vishay / Dale

RES 470 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 31.112

$3.85700

RNC60J1933BSB14

RNC60J1933BSB14

Vishay / Dale

RES 193K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 18.295

$7.65220

ROX5SJ27R

ROX5SJ27R

TE Connectivity AMP Connectors

RES 27.0 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 144.927

$0.69000

CMF605R6000FKEA70

CMF605R6000FKEA70

Vishay / Dale

RES 5.6 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 237.186

$0.42161

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв