B43704A9338M000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43704A9338M000
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$64.22000
Листови со податоци онлајн
B43704A9338M000 PDF
 • серија:B43704
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):34mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:13.6 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:55 mOhms
 • проред на олово:1.122" (28.50mm)
 • големина / димензија:2.532" Dia (64.30mm)
 • висина - седење (макс):3.846" (97.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERLA211LIN901KR40M

ERLA211LIN901KR40M

United Chemi-Con

CAP ALUM 900UF 10% 210V SNAP

На залиха: 26.752

$4.48560

ULR2G120MNL1GS

ULR2G120MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 12UF 20% 400V SMD

На залиха: 94.017

$1.17000

381LX272M080K032

381LX272M080K032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP

На залиха: 39.499

$3.03805

ALS80C562NP450

ALS80C562NP450

KEMET

CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW

На залиха: 2.304

$56.42083

ALS70G622NW550

ALS70G622NW550

KEMET

CAP ALUM 6200UF 20% 550V SCREW

На залиха: 1.562

$89.60833

EKMS501VSN271MA40S

EKMS501VSN271MA40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP

На залиха: 10.612

$10.36510

EGXE161ELL470MK20S

EGXE161ELL470MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 141.047

$0.70898

MAL214259339E3

MAL214259339E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 671.727

$0.14887

ELXV250ETC331MH20D

ELXV250ETC331MH20D

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 452.652

$0.22092

B43504G2108M67

B43504G2108M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 27.142

$4.42106

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв