1825Y1000151FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y1000151FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$7.98056
Листови со податоци онлајн
1825Y1000151FCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y0160120GFT

0603Y0160120GFT

Syfer

CAP CER 12PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 207.692

$0.48148

1812Y0160154GCT

1812Y0160154GCT

Syfer

CAP CER 0.15UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 27.264

$4.40133

1210Y6300272MXT

1210Y6300272MXT

Syfer

CAP CER 2700PF 630V X7R 1210

На залиха: 336.632

$0.29706

1206Y1000101FAT

1206Y1000101FAT

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 102.797

$1.07007

1812Y0500155KDR

1812Y0500155KDR

Syfer

CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812

На залиха: 54.341

$2.02423

2225J4K00271GCR

2225J4K00271GCR

Syfer

CAP CER 270PF 4KV C0G/NP0 2225

На залиха: 57.429

$1.91540

1812J0630182FAR

1812J0630182FAR

Syfer

CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 33.741

$3.55642

90024

90024

NTE Electronics, Inc.

CAP CER 24PF 1KV SL RADIAL

На залиха: 652.741

$0.15320

1812J2K50561FCT

1812J2K50561FCT

Syfer

CAP CER 560PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 34.166

$3.51222

1206J5000681JFR

1206J5000681JFR

Syfer

CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 277.115

$0.36086

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв