0603J0630240JQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0630240JQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 24PF 63V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.33100
Листови со податоци онлајн
0603J0630240JQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:24 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y1K00151GFR

2225Y1K00151GFR

Syfer

CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 2225

На залиха: 24.770

$4.84442

885012008045

885012008045

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 714.285

$0.14000

VJ0805Y272KXBMP

VJ0805Y272KXBMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 2700PF 100V X7R 0805

На залиха: 1.939.111

$0.05157

MA0805CG200F500

MA0805CG200F500

Meritek

CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.090.512

$0.09170

GMC21CG820G25NT

GMC21CG820G25NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 82PF 2% 25V

На залиха: 3.333.333

$0.03000

1206J0633P60DQT

1206J0633P60DQT

Syfer

CAP CER 3.6PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 175.638

$0.56935

1210Y0160332JFT

1210Y0160332JFT

Syfer

CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 135.574

$0.73760

1210J1K20221FCT

1210J1K20221FCT

Syfer

CAP CER 220PF 1.2KV C0G/NP0 1210

На залиха: 88.509

$1.24281

FA18C0G1H6R8DNU00

FA18C0G1H6R8DNU00

TDK Corporation

CAP CER 6.8PF 50V C0G RADIAL

На залиха: 1.241.927

$0.08052

0603J1000270KQT

0603J1000270KQT

Syfer

CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 339.650

$0.29442

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв