ADP7105ARDZ-5.0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ADP7105ARDZ-5.0
Производителот
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Опис
IC REG LINEAR 5V 500MA 8SOIC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
На залиха
195
Единечната цена
$6.12000
Листови со податоци онлајн
ADP7105ARDZ-5.0 PDF
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:Positive
 • тип на излез:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):20V
 • напон - излез (мин/фиксна):5V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.55V @ 500mA
 • струја - излез:500mA
 • струја - мирен (iq):900 µA
 • струја - снабдување (макс):1.6 mA
 • псрр:60dB ~ 50dB (10kHz ~ 100kHz)
 • контролни карактеристики:Enable, Power Good, Under Voltage Lockout
 • заштитни карактеристики:Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
 • добавувач уред пакет:8-SOIC-EP
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LM337LZ

LM337LZ

National Control Devices

IC REG LIN ADJ NEGATIVE STND REG

На залиха: 294.117

$0.34000

S-1206B24-M3T1U

S-1206B24-M3T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.4V 250MA SOT23-3

На залиха: 108.695

$0.92000

AP7345D-2833RH4-7

AP7345D-2833RH4-7

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC REG LIN 2.8V/3.3V 300MA 8DFN

На залиха: 1.209.043

$0.08271

S-1212B80-U5T1U

S-1212B80-U5T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 8V 250MA SOT89-5

На залиха: 174.219

$0.57399

MIC5264-JGYML

MIC5264-JGYML

IC REG LIN 1.8V/2.5V 150MA 10MLF

На залиха: 333.333

$0.30000

AP7365-10EG-13

AP7365-10EG-13

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC REG LINEAR 1V 600MA SOT223-3

На залиха: 596.729

$0.16758

TLV1117CKTTRG3

TLV1117CKTTRG3

Texas Instruments

IC REG LIN POS ADJ 800MA DDPAK

На залиха: 140.845

$0.71000

RP102N161D-TR-FE

RP102N161D-TR-FE

RICOH Electronic Devices Co., LTD.

IC REG LINEAR 1.6V 300MA SOT23-5

На залиха: 222.222

$0.45000

MAX5024LASA+

MAX5024LASA+

Maxim Integrated

IC REG LIN POS ADJ 150MA 8SOIC

На залиха: 33.613

$3.57000

NCV8720BMT110TBG

NCV8720BMT110TBG

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LINEAR 1.1V 350MA 6WDFN

На залиха: 163.934

$0.61000

Категорија на производи

Врв