UC385TDKTTT-2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UC385TDKTTT-2
Производителот
Texas Instruments
Опис
IC REG LIN 2.1V 5A DDPAK/TO263-5
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
На залиха
450
Единечната цена
$4.20000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • излезна конфигурација:Positive
 • тип на излез:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):7.5V
 • напон - излез (мин/фиксна):2.1V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):2.1V @ 5A
 • струја - излез:5A
 • струја - мирен (iq):-
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:-
 • контролни карактеристики:-
 • заштитни карактеристики:Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
 • Работна температура:0°C ~ 100°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
 • добавувач уред пакет:DDPAK/TO-263-5
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TS5204CX50 RFG

TS5204CX50 RFG

TSC (Taiwan Semiconductor)

IC REG LINEAR 5V 80MA SOT23

На залиха: 161.290

$0.62000

LM9070T

LM9070T

National Control Devices

IC REG LINEAR FIXED LDO REG

На залиха: 151.515

$0.66000

MPQ8903DJ-3.3-LF-P

MPQ8903DJ-3.3-LF-P

MPS (Monolithic Power Systems)

IC REG LIN 3.3V 150MA TSOT23-5

На залиха: 104.032

$1.05736

ADP160ACBZ-1.5-R7

ADP160ACBZ-1.5-R7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR 1.5V 150MA 4WLCSP

На залиха: 222.222

$0.45000

S-814A32AUC-BCWT2G

S-814A32AUC-BCWT2G

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 3.2V 110MA SOT89-5

На залиха: 283.470

$0.35277

S-13A1D1C-E6T1U3

S-13A1D1C-E6T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 1.25V 1A 6HSOP

На залиха: 82.706

$1.33000

S-1333A31-A4T1U3

S-1333A31-A4T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 3.1V 300MA HSNT4-A

На залиха: 109.890

$0.91000

TCR5RG28A,LF

TCR5RG28A,LF

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

LDO REG, IOUT: 500MA VOUT: 2.8V

На залиха: 185.185

$0.54000

TPS79718QDCKRQ1

TPS79718QDCKRQ1

Texas Instruments

IC REG LINEAR 1.8V 10MA SC70-5

На залиха: 89.430

$1.23000

TCR2EN125,LF

TCR2EN125,LF

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

IC REG LINEAR 1.25V 200MA 4SDFN

На залиха: 1.084.363

$0.09222

Категорија на производи

Врв