WhatsApp Icon
MAX5250ACAP+

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAX5250ACAP+
Производителот
Maxim Integrated
Опис
IC DAC 10BIT V-OUT 20SSOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
аквизиција на податоци - дигитални во аналогни конвертори (dac)
На залиха
13011
Листови со податоци онлајн
MAX5250ACAP+ PDF
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • број на битови:10
 • број на d/a конвертори:4
 • време на смирување:10µs (Typ)
 • тип на излез:Voltage - Buffered
 • диференцијален излез:No
 • интерфејс за податоци:SPI
 • референтен тип:External
 • напон - напојување, аналоген:5V
 • напон - напојување, дигитален:5V
 • inl/dnl (lsb):±0.25, ±1 (Max)
 • архитектура:R-2R
 • Работна температура:0°C ~ 70°C
 • пакет / куќиште:20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
 • добавувач уред пакет:20-SSOP
 • тип на монтирање:Surface Mount
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AD7845JP

AD7845JP

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

DAC, PARALLEL, WORD INPUT

На залиха: 7.902

LTC2641IS8-16#PBF

LTC2641IS8-16#PBF

Linear Integrated Systems, Inc.

LTC2641 - 16-BIT VOUT DACS

На залиха: 5.876

MAX539BCPA+

MAX539BCPA+

Maxim Integrated

IC DAC 12BIT V-OUT 8DIP

На залиха: 8.661

DAC8832ICRGYR

DAC8832ICRGYR

Texas Instruments

DAC8832 16-BIT ULTRA-LOW POWER V

На залиха: 16.393

5962-8876601LA

5962-8876601LA

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC DAC 24CDIP

На залиха: 701

AD767SD/883B

AD767SD/883B

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC DAC 12BIT 24CERDIP

На залиха: 535

LTC2640ITS8-LM10#TRMPBF

LTC2640ITS8-LM10#TRMPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC DAC 10BIT V-OUT TSOT23-8

На залиха: 32.345

AD5432YRM-REEL7

AD5432YRM-REEL7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

10-BIT DAC, SERIAL INTERFACE

На залиха: 31.496

AD1856N-K

AD1856N-K

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

16-BIT PCM AUDIO DAC

На залиха: 7.060

MX7837JR

MX7837JR

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

DUAL, 12-BIT MULTIPLYING DAC

На залиха: 7.801

Категорија на производи

Врв