XC9302A252MR-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
XC9302A252MR-G
Производителот
Torex Semiconductor Ltd.
Опис
STEP-UP & STEP-DOWN 180KHZ DCDC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - dc dc преклопни контролери
На залиха
0
Единечната цена
$0.55650
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:XC9302
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • тип на излез:PWM
 • функција:Step-Up/Step-Down
 • излезна конфигурација:Positive
 • топологија:Buck-Boost
 • број на излези:1
 • излезни фази:1
 • напон - напојување (vcc/vdd):2V ~ 10V
 • фреквенција - префрлување:180kHz
 • работен циклус (макс):92%
 • синхрони исправувач:No
 • синхронизација на часовникот:No
 • сериски интерфејси:-
 • контролни карактеристики:Enable
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-74A, SOT-753
 • добавувач уред пакет:SOT-25
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UC2845ADW

UC2845ADW

Texas Instruments

IC REG CTRLR MULT TOP 16SOIC

На залиха: 73.825

$1.49000

RC5037M

RC5037M

Fairchild (ON Semiconductor)

SWITCHING CONTROLLER

На залиха: 138.888

$0.72000

LTC3830ES8

LTC3830ES8

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG CTRLR BUCK 8SOIC

На залиха: 9.883

$11.13000

LTC1142HVCG#TRPBF

LTC1142HVCG#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG CTRLR BUCK 28SSOP

На залиха: 16.694

$8.38600

SMBT1415LT1

SMBT1415LT1

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

SS SOT23 GP XSTR SPCL TR

На залиха: 5.000.000

$0.02000

S-8355L15MC-NCAT2U

S-8355L15MC-NCAT2U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG CTRLR BOOST SOT23-5

На залиха: 168.463

$0.59360

LTC1435IG#TRPBF

LTC1435IG#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG CTRLR BUCK 16SSOP

На залиха: 18.450

$7.58800

UCC38C40D

UCC38C40D

Texas Instruments

IC REG CTRLR MULT TOPOLOGY 8SOIC

На залиха: 57.591

$1.91000

TPS53126PW

TPS53126PW

Texas Instruments

TPS53126 4.5 V TO 24 V INPUT, SE

На залиха: 44.000

$2.50000

LTC3731IUH#TRPBF

LTC3731IUH#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG CTRLR BUCK 32QFN

На залиха: 19.444

$7.20000

Категорија на производи

Врв