CR-01FL6---39K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CR-01FL6---39K
Производителот
Viking Tech
Опис
RES 39K OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:39 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCF1206JG5K10

RMCF1206JG5K10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.1K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 30.959.752

$0.00323

RR0816P-753-B-T5

RR0816P-753-B-T5

Susumu

RES SMD 75K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 9.320

$0.00000

WR02X5900FAL

WR02X5900FAL

Walsin Technology

RES 590 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 40.485.829

$0.00247

RW2S0DA15R0JT

RW2S0DA15R0JT

Ohmite

RES SMD 15 OHM 5% 2W J LEAD

На залиха: 9.322

$0.00000

9T12062A1003CAHFT

9T12062A1003CAHFT

Yageo

RES SMD 100K OHM 0.25% 1/8W 1206

На залиха: 9.323

$0.00000

9T06031A8060BAHFT

9T06031A8060BAHFT

Yageo

RES SMD 806 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 9.324

$0.00000

MCR10EZPF56R2

MCR10EZPF56R2

ROHM Semiconductor

RES SMD 56.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.325

$0.00000

9T04021A1000BAHF3

9T04021A1000BAHF3

Yageo

RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 9.326

$0.00000

RG1005V-5620-B-T1

RG1005V-5620-B-T1

Susumu

RES SMD 562 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 9.327

$0.00000

CRG1206J10R

CRG1206J10R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 9.328

$0.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв