RC5025F154CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC5025F154CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES 150K OHM 1% 2/3W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00000
Листови со податоци онлајн
RC5025F154CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.667W, 2/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.66mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
9T08052A25R5FBHFT

9T08052A25R5FBHFT

Yageo

RES SMD 25.5 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.366

$0.00000

RG2012N-622-C-T5

RG2012N-622-C-T5

Susumu

RES SMD 6.2K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.367

$0.00000

RG3216N-3003-B-T1

RG3216N-3003-B-T1

Susumu

RES SMD 300K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.368

$0.00000

RE0402FRE07499RL

RE0402FRE07499RL

Yageo

RES SMD 499 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 20.746.887

$0.00482

9T12062A8873CBHFT

9T12062A8873CBHFT

Yageo

RES SMD 887K OHM 0.25% 1/8W 1206

На залиха: 1.370

$0.00000

9T04021A1692BBHF3

9T04021A1692BBHF3

Yageo

RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.371

$0.00000

CR-03FP7--49R9

CR-03FP7--49R9

Viking Tech

RES 49.9 OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 1.372

$0.00000

ERA-2HRB7681X

ERA-2HRB7681X

Panasonic

RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.373

$0.00000

TNPW2010205RBEEF

TNPW2010205RBEEF

Vishay / Dale

RES 205 OHM 0.1% 2/5W 2010

На залиха: 1.374

$0.00000

MCR004YZPF24R9

MCR004YZPF24R9

ROHM Semiconductor

RES SMD 24.9 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.375

$0.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв