GRM1557U1H1R7CZ01D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GRM1557U1H1R7CZ01D
Производителот
TOKO / Murata
Опис
CAP CER 1.7PF 50V U2J 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.00000
Листови со податоци онлајн
GRM1557U1H1R7CZ01D PDF
 • серија:GRM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:1.7 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
5AK121JAFAI

5AK121JAFAI

Elco (AVX)

CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 9.944

$0.00000

1812CA152KAT1A

1812CA152KAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 1500PF 630V NP0 1812

На залиха: 9.945

$0.00000

GCM2165C1H222JA16J

GCM2165C1H222JA16J

TOKO / Murata

CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 9.946

$0.00000

C4532NP02A683J250KA

C4532NP02A683J250KA

TDK Corporation

CAP CER 0.068UF 100V NP0 1812

На залиха: 9.947

$0.00000

AQ12EA1R2BAJBE

AQ12EA1R2BAJBE

Elco (AVX)

CAP CER 1.2PF 150V 0505

На залиха: 9.948

$0.00000

GCM3195C1H392JA16D

GCM3195C1H392JA16D

TOKO / Murata

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 9.949

$0.00000

C901U809DUNDBA7317

C901U809DUNDBA7317

KEMET

CAP CER 8PF 400VAC C0G/NP0 RAD

На залиха: 9.950

$0.00000

VJ0603Q6R8BEBAO

VJ0603Q6R8BEBAO

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.8PF 100V 0603 EPOXY

На залиха: 9.951

$0.00000

CL21C122JBFNNWE

CL21C122JBFNNWE

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 9.952

$0.00000

CDR31BP100BKMSAB

CDR31BP100BKMSAB

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 100V BP 0805

На залиха: 9.953

$0.00000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв