CDR31BP101BKYMAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CDR31BP101BKYMAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 100PF 100V BP 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.00000
Листови со податоци онлајн
CDR31BP101BKYMAP PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55681, CDR31
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:BP
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:M (1%)
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C901U809DUNDAAWL35

C901U809DUNDAAWL35

KEMET

CAP CER 8PF 400VAC C0G/NP0 RAD

На залиха: 7.523

$0.00000

SA201E333MAA

SA201E333MAA

Elco (AVX)

CAP CER 0.033UF 100V Z5U AXIAL

На залиха: 7.524

$0.00000

UMK107CH102JZ-T

UMK107CH102JZ-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 1000PF 50V C0H 0603

На залиха: 7.525

$0.00000

CDR32BP471BKUPAJ

CDR32BP471BKUPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 100V BP 1206

На залиха: 7.526

$0.00000

SR152A180JAATR1

SR152A180JAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 7.527

$0.00000

CL03C4R3BA3GNNC

CL03C4R3BA3GNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 4.3PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 7.528

$0.00000

C0805C270K5GAC

C0805C270K5GAC

Cornell Dubilier Electronics

CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 7.529

$0.00000

GRM0335C1ER70CA01J

GRM0335C1ER70CA01J

TOKO / Murata

CAP CER 0.7PF 25V NP0 0201

На залиха: 7.530

$0.00000

GRM155R71E203KA61J

GRM155R71E203KA61J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 7.531

$0.00000

GRM2197U2A2R5CD01D

GRM2197U2A2R5CD01D

TOKO / Murata

CAP CER 2.5PF 100V U2J 0805

На залиха: 7.532

$0.00000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв