MAX6033BAUT50#G16

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAX6033BAUT50#G16
Производителот
Maxim Integrated
Опис
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-6
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - референца на напон
На залиха
0
Единечната цена
$0.00000
Листови со податоци онлајн
MAX6033BAUT50#G16 PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • референтен тип:Series
 • тип на излез:Fixed
 • напон - излез (мин/фиксна):5V
 • напон - излез (макс):-
 • струја - излез:15 mA
 • толеранција:±0.2%
 • температурен коефициент:15ppm/°C
 • шум - 0,1 Hz до 10 Hz:40µVp-p
 • шум - од 10 Hz до 10 khz:26µVrms
 • напон - влез:5.2V ~ 12.6V
 • струја - снабдување:85µA
 • струја - катодна:-
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SOT-23-6
 • добавувач уред пакет:SOT-23-6
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LM385Z-1.2RA

LM385Z-1.2RA

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC VREF SHNT -2.4%/+2.01% TO92-3

На залиха: 2.037

$0.00000

MC1403BD

MC1403BD

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC VREF SERIES 1% 8SOIC

На залиха: 2.038

$0.00000

LM4050CEM3-4.1/NOPB

LM4050CEM3-4.1/NOPB

Texas Instruments

IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3

На залиха: 2.039

$0.00000

LM4040EIZ-2.0/NOPB

LM4040EIZ-2.0/NOPB

Texas Instruments

IC VREF SHUNT 2% TO92-3

На залиха: 2.040

$0.00000

MAX6001EUR-T

MAX6001EUR-T

Maxim Integrated

IC VREF SERIES 1% SOT23-3

На залиха: 2.041

$0.00000

UC39431DTR

UC39431DTR

Texas Instruments

IC VREF SHUNT 36V 0.39% 8SOIC

На залиха: 2.042

$0.00000

LM3411AM5X-5.0

LM3411AM5X-5.0

Texas Instruments

IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-5

На залиха: 2.043

$0.00000

ZR40401R50

ZR40401R50

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC VREF SHUNT 1% TO92-3

На залиха: 2.044

$0.00000

LM4128CMFX-2.5

LM4128CMFX-2.5

Texas Instruments

IC VREF SERIES 0.5% SOT23-5

На залиха: 2.045

$0.00000

LM4040DIM3-4.1-TR

LM4040DIM3-4.1-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC VREF SHUNT 1% SOT23-3

На залиха: 2.046

$0.00000

Категорија на производи

Врв