WhatsApp Icon
FMP-50JT-52-1K5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FMP-50JT-52-1K5
Производителот
Yageo
Опис
RES MF 1/2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13023
Листови со податоци онлајн
FMP-50JT-52-1K5 PDF
 • серија:FMP
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RCMT0247000BES14

RCMT0247000BES14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 5.311

ERC5025K500DHEK500

ERC5025K500DHEK500

Vishay / Dale

ERC-50-500 25.5K .5% T-2 EK E3

На залиха: 27.777

RNC55H8452FSR3665

RNC55H8452FSR3665

Vishay / Dale

ERC-55-65 84.5K 1% T-2 RNC55H845

На залиха: 109.763

RC14JB4R70

RC14JB4R70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.7 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 927.643

FM0204JT-52-11K

FM0204JT-52-11K

Yageo

RES MF 0.4W 5% AXIAL

На залиха: 6.108.735

RNR50J4750FRB14

RNR50J4750FRB14

Vishay / Dale

ERC-50 475 1% T-9 RNR50J4750FR B

На залиха: 28.625

RNR55H1622FMR36

RNR55H1622FMR36

Vishay / Dale

ERC-55 16.2K 1% T-2 RNR55H1622FM

На залиха: 176.497

PNP4WVFT-73-124R

PNP4WVFT-73-124R

Yageo

RES WW 4W 1% AXIAL

На залиха: 375.939

ERC6556K200FHEB500

ERC6556K200FHEB500

Vishay / Dale

ERC-65-500 56.2K 1% T-2 EB E3

На залиха: 16.896

RNC70H20R0FRB14

RNC70H20R0FRB14

Vishay / Dale

ERC-70 20 1% T-2 RNC70H20R0FR B1

На залиха: 18.857

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв