RNC55J1622FSRE8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J1622FSRE8
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERC-55 16.2K 1% T-9 RNC55J1622FS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.62510
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:16.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MF0207FTE52-26K7

MF0207FTE52-26K7

Yageo

RES MF 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 6.920.415

$0.01445

MFR-25FTE52-4R53

MFR-25FTE52-4R53

Yageo

RES MF 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 5.740.528

$0.01742

MFR50SFRF52-6R4

MFR50SFRF52-6R4

Yageo

RES MF 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 4.301.075

$0.02325

MFP50SBBD52-2K5

MFP50SBBD52-2K5

Yageo

RES MF 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 939.849

$0.10640

RCMX0228003FHS14

RCMX0228003FHS14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 9.633

$11.41840

RNC55H2323DSB14

RNC55H2323DSB14

Vishay / Dale

ERC-55 232K .5% T-2 RNC55H2323DS

На залиха: 31.168

$3.85000

Y0101180R000B0L

Y0101180R000B0L

VPG Foil

RES 180 OHM 1W 0.1% RADIAL

На залиха: 7.832

$14.04480

NSP15AJB-82R

NSP15AJB-82R

Yageo

RES WW 15W 5% AXIAL

На залиха: 221.636

$0.45119

MFR200FRE52-61R9

MFR200FRE52-61R9

Yageo

RES MF 2W 1% AXIAL

На залиха: 1.800.828

$0.05553

ERC5597K600BHEA600

ERC5597K600BHEA600

Vishay / Dale

ERC-55-600 97.6K .1% T-2 EA E3

На залиха: 49.823

$2.20780

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв