6.3YXG470MEFC6.3X11

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
6.3YXG470MEFC6.3X11
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RAD TH
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08280
Листови со податоци онлајн
6.3YXG470MEFC6.3X11 PDF
 • серија:YXG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
E36D750HPN472TA67U

E36D750HPN472TA67U

United Chemi-Con

CAP ALUM 4700UF 75V SCREW

На залиха: 7.219

$15.23570

LNT1V474MSEN

LNT1V474MSEN

Nichicon

CAP ALUM 470000UF 20% 35V SCREW

На залиха: 646

$170.15600

B43750A9398M7

B43750A9398M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW

На залиха: 384

$286.25667

LNT2W332MSEHBB

LNT2W332MSEHBB

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.519

$98.69200

E36D101HPN402MC54U

E36D101HPN402MC54U

United Chemi-Con

CAP ALUM 4000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 5.859

$18.77347

36DX292F250CC2A

36DX292F250CC2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 2900UF 250V SCREW

На залиха: 2.275

$57.11833

450VXH220MEFC35X25

450VXH220MEFC35X25

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 27.552

$4.35540

MALREKE00JG410H00K

MALREKE00JG410H00K

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 88.788

$1.23890

LNK2V152MSEFBN

LNK2V152MSEFBN

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW

На залиха: 3.750

$29.33040

LNC2V153MTEJ

LNC2V153MTEJ

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW

На залиха: 754

$145.80200

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв