WhatsApp Icon
AVEK476M10D16T-F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AVEK476M10D16T-F
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10152
Листови со податоци онлајн
AVEK476M10D16T-F PDF
 • серија:AVEK
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):9.9Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:43 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:53.75 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.236" (6.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MALIEYN07AB422L02K

MALIEYN07AB422L02K

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP

На залиха: 6.994

ESMG161EC3221MN25S

ESMG161EC3221MN25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 6.995

UPB1V221MPD

UPB1V221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 6.996

MALIEYN07BC522E42K

MALIEYN07BC522E42K

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 6.997

B41693A5477Q7

B41693A5477Q7

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 25V AXIAL

На залиха: 6.998

MVK35VC33RMH63TP

MVK35VC33RMH63TP

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD

На залиха: 6.999

B43888G5226M001

B43888G5226M001

TDK EPCOS

CAP ALUM RADIAL

На залиха: 7.000

MALIEYH07BB512F02K

MALIEYH07BB512F02K

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 7.001

E91F451VND471MB50T

E91F451VND471MB50T

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 7.002

E36D451LPN561TAA5N

E36D451LPN561TAA5N

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 450V SCREW

На залиха: 7.003

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв